Uwaga! Koncert przeniesiono do Dobrego Roku. Przed nami kolejny, alejowy Muzyczny Punkt Spotkań Jarosława Woszczyny. Tym razem gośćmi częstochowskiego artysty będą muzycy z Wersji Roboczej. Utwory, które wykonają w Częstochowie można już dziś zadedykować swoim bliskim. Podczas piątkowego koncertu (11 lipca, godz. 18.00) dedykacje tradycyjnie zostaną odczytane na scenie.
Zespół Wersja Robocza powstał w czerwcu 2008 roku z inicjatywy Elżbiety Skrzymowskiej, której przygoda z folkiem zaczęła się jeszcze w liceum, kiedy to po raz pierwszy wzięła udział w warsztatach tańca irlandzkiego. Na studiach przez ponad 4 lata była skrzypaczką warszawskiego zespołu The Irish Connection. Po powrocie do Raciborza założyła zespół, który od początku niezmiennie tworzą:
Elżbieta Skrzymowska – skrzypce
Zuzanna Tomaszewska – flety
Krzysztof Humeniuk – instrumenty perkusyjne
Piotr Komarnicki – gitara
Damian Małecki – gitara basowa
Większość repertuaru to tradycyjne melodie bretońskie i irlandzkie, ale jest też kilka skandynawskich i bałkańskich. Zespół stara się wzbogacać swój repertuar o coraz więcej kompozycji własnych. Gatunek tych kompozycji trudniej już określić, ponieważ są one wypadkową gatunków muzycznych, którymi interesują się poszczególni członkowie zespołu, związani również z innymi formacjami muzycznymi. Można więc doszukać się i wpływów folku skandynawskiego, i akustycznych, i lekko jazzujących. – Nowością po naszej małej ‘papierowej’ rocznicy 5 lat istnienia jest to, że zaczęliśmy śpiewać i bardzo nam się to spodobało, więc sukcesywnie przybywa piosenek w naszym wykonaniu – mówią artyści Wersji Roboczej.
Wersja Robocza już w pierwszym roku swojego istnienia miała okazję wystąpić na lubelskich Mikołajkach Folkowych, otwierała też będziński festiwal muzyki celtyckiej ZAMEK w 2010 roku, najczęściej koncertujemy w klubach, pubach i na wernisażach oraz spotkaniach literackich, ze względu na kameralny charakter naszej muzyki. Przez ostatnie lata można nas było usłyszeć m.in. w krakowskim Starym Porcie, poznańskim Brogans Irish Pub, katowickim Longman Pub i Old Time Garage, na Zamku w Raciborzu oraz w wielu innych miejscach.
Repertuar koncertu:
Dedykacje prosimy przesyłać pocztą elektroniczną. Maile z informacją, komu i jaki utwór dedykujemy można kierować na adres: aleje@czestochowa.pl (w tytule maila prosimy o wpisanie słowa KONCERT). Termin zgłoszeń internetowych mija w przeddzień koncertu. Dedykacje będzie można również zamawiać przed i w trakcie występu (tylko pomiędzy utworami).
Tradycyjne melodie irlandzkie:
„Lunasa” set jigow
„Jean Michael’s” set reeli
„Riverdance” set jigow
Piosenki irlandzkie:
„Wild Goose”
„Patures of plenty”
„I courted a wee girl”
Tradycyjne melodie bretońskie z repertuaru zespołu Djal i Emer Mayock.
Kompozycje własne:
„Huldra”
„Szpiegowski”
„Melodia Piotrka”
„Mix Bałkański”
szwedzka melodia „Vasen”
Wstęp na koncert jest wolny.
Źródło: materiał prasowy organizatora
Miejsce: środkowy pasaż Alei Najświętszej Maryi Panny, przy LO im. H. Sienkiewicza
godz. 18.00-19.30