Duet z fasonem koncert PIOTRA NIKOLI I WOJCIECHA TURBIARZA

Data/Czas
Data - 11/05/2018
19:00


(w razie złej pogody wydarzenie odbędzie się w Dwa Koty Cafe, Aleja NMP 43)

 

Wojciech Turbiarz zaprasza na cykl wydarzeń „Duety z fasonem”. Podczas pierwszej edycji przypomnimy sobie najpiękniejsze polskie szlagiery. Wojciech Turbiarz wystąpi w duecie z Piotrem Nikoli, akordeonistą ze znanego Częstochowie zespołu Makabunda. Muzycy tak dobrze już zanurzeni w muzyce i klimacie okresu dwudziestolecia międzywojennego, zabiorą nas w muzyczną podróż do czasów takich artystów jak: Eugeniusz Bodo, Adam Aston, Tadeusz Faliszewski,Mieczysław Fogg,Ludwik Sempoliński. Grę akordeonu dopełni banjo i wokal Turbiarza, a Aleje przeniosą się w muzyczny świat międzywojnia.

Wojciech Turbiarz – Muzyk, wokalista, producent muzyczny, autor tekstów, kompozytor, DJ, promotor kultury, muzykoterapeuta. Działalnością artystyczna zajmuje się od blisko 30 lat. Od wielu lat zrzeszony w Stowarzyszeniu Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno Muzycznych SAWP, jest członkiem Stowarzyszeniu Autorów ZAIKS. Założyciel zespołu HABAKUK – jednego z najpopularniejszych i najdłużej istniejących w kraju spośród grających szeroko rozumianą muzykę reggae. Będąc w czołówce polskich grup gatunku, zespół koncertował nie tylko w kraju, często w charakterze „gwiazdy”, ale również poza granicami (Czechy, Słowacja, Niemcy, Ukraina, Hiszpania, trasy koncertowe po Wyspach Brytyjskich). Wojciech Turbiarz jest liderem zespołu, wokalistą i gitarzystą. Z grupą tą zagrał blisko 1000 koncertów. Jest również założycielem zespołu MAKABUNDA, grającego polskie szlagiery okresu międzywojennego. Wraz z zespołami, jak równie solowo, współpracował (na koncertach i płytach) z wieloma znakomitymi polskimi grupami i artystami, m.in. takimi jak: Renata Przemyk, Muniek Staszczyk, Andrzej Grabowski, Mateusz Pospieszalski, Pidżama Porno, Qulturka, Alians, Katarzyna Pakosińska, Marian Opania, Bohdan Łazuka, Piotr Cyrwus, a także z ukraińskim zespołem Flyzzza, angielskimi zespołami Henry And Louis, 2 Kings, Scientis oraz gwiazdami sceny jamajskiego reggae: King Lover, Mikey Dread, Don Carlos. Organizował lub współorganizował wiele koncertów. Współpracował, współtworzył grupy teatralne i happeningowe, takie jak Teatr WIFIFI, Teatr From Poland, Rub Ritual – zarówno jako aktor jak i autor muzyki do spektakli. Działa nie tylko komercyjnie, chętnie wspiera również różnego rodzaju akcje charytatywne

Piotr Nikoli – Absolwent Szkoły Muzycznej II st. w Zespole Szkół Muzycznych im. M. J. Żebrowskiego w Częstochowie w klasie akordeonu. W 2005 r. ukończył Akademie im. Jana Długosza w Częstochowie – mgr sztuki. Lureat konkursów akordeonowych m.in. 1 miejsce na „Viva Harmonia” we Wrocławiu, wyróżniene na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Akordeonowej w Przemyślu, 3 miejsce na „Konforntacjach akordeonowych” w Częstochowie. Nauczyciel, instruktor w Społecznym Ognisku Muzycznym Nr. 3 w Częstochowie i Miejskim Domu Kultury w Częstochowie. Muzyk zespołu Makabunda.

 

Lokalizacja
Plac Biegańskiego

Wczytuję mapę...