Filmowy Wtorek „Młode, Zdolne Częstochowianki”

Data/Czas
Data - 08/05/2018
18:30


Rok praw kobiet, który obchodzimy w tym roku zainspirował nas do zaprezentowania młodych częstochowianek zajmujących się tworzywem filmowym i to z sukcesami. W pierwszym odcinku naszego cyklu zaprezentujemy filmy i porozmawiamy z Marią Jeziorowską, Alicją Ziental, Katarzyną Lesiak i Zuzanną Ciesielską.

Maria Jeziorowska – ma dopiero 19 lat, a na koncie film krótkometrażowy. Scenariusz do niego wygrał ogólnopolski konkurs „Mój pomysł na film”, a zeszłoroczny pokaz filmu w Kinie Studyjnym OKF ILUZJA zgromadził pełną salę widzów. „Imitacja” to pierwsza poważna produkcja filmowa Marii Magdaleny Jeziorowskiej. Obecnie pracuje nad kolejną.

Alicja Ziental – jest studentką 3 roku Kulturoznawstwa europejskiego ze specjalnością film i realizacja obrazu filmowego. Skończyła częstochowskiego plastyka. Swoją przygodę z filmem zaczęła biorąc udział w konkursie Częstochowa w Kadrze w 2015 roku filmem „Wampirek”. Podczas naszego wieczoru filmowego zobaczymy dwa jej filmy .”Tak normalnie, może być” – wyróżnienie na „Częstochowa w kadrze” w 2017 roku oraz „Czerwona bila” – kryminał, którego akcja dzieje się na turnieju snookera.

Katarzyna Lesiak – Obecnie jest studentką III roku Kulturoznawstwa Europejskiego na profilu Film i realizacja obrazu filmowego w Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Film, jako zainteresowanie, nigdy nie był mi obcy chociaż dopiero studia pozwoliły mi na dostrzeżenie jak bardzo fascynujące i obszerne jest to zagadnienie. Oprócz tego mogłam sprawdzić się w roli twórcy co niewątpliwie było ciekawym doświadczeniem. Podczas wieczoru filmowego zobaczymy jej film „Krzysztof Kułak Nie tylko MMA.”

Zuzanna Ciesielska – ma 23 lata, jest studentką Kulturoznawstwa Europejskiego na profilu film. Podczas pokazu zobaczymy jej film ” „SMYCZ” – pomysł na film powstał właściwie przez przypadek, ponieważ wszystko zaczęło się od zwykłej luźnej rozmowy na zajęciach dotyczącej tego, czy zwierzęta czują to, że ich ludzki opiekun odszedł i jak się wtedy zachowują.

Liczba miejsc ograniczona!

Lokalizacja
OKF „Iluzja”

Wczytuję mapę...