Jazz tradycyjny: koncert The Harpiano Show

Data/Czas
Data - 08/06/2017
19:00 - 20:00


The Harpiano Show tworzą dwaj muzycy: angielski pianista i wokalista Neil Wilde oraz harmonijkarz Jakub Konieczko. Pierwsze spotkanie obu panów miało miejsce podczas częstochowskiego festiwalu Hot Jazz Spring w 2013 roku. W repertuarze duetu The Harpiano Show znajdują się utwory głównie z zakresu boogie-woogie, bluesa, rock and rolla oraz stylowych ballad. Debiutancka płyta zespołu pt. „Don’t Stop, Keep On Rockin!” powstała w warszawskim studiu Made For Music. Nagrania odbywały się w sesji „na żywo” i trwały 2 dni. Na płycie znalazło się 13 utworów, a w dwóch z nich zagrał specjalny gość – Wojtek Kamiński, wybitny pianista jazzowy, promotor jazzu oraz pedagog.

Neil Wilde – pianista, wokalista, autor muzyki i tekstu pochodzący z hrabstwa Yorkshire w Anglii. Jego profesjonalna przygoda z muzyką zaczęła się w wieku 17 lat. Po regularnych podróżach i koncertach w Skandynawii w 1991 r. osiedlił się w Norwegii. Pracował tam w telewizji oraz radiu. Koncertował w wielu miejscach świata, m.in. takich jak: Wielka Brytania, Norwegia, Szwecja, USA, Hiszpania, Polska, Tajlandia. Największy wpływ miały na niego takie osobistości jak Jerry Lee Lewis i Elvis Presley przez co szybko zaczął interesować się boogie-woogie i rock and rollem. W efekcie wypracował swój niepowtarzalny styl śpiewania oraz gry na pianinie. Potrafi zabawiać publiczność grając na fortepianie w dość nietypowy sposób, używając wieszaków, wałków to malowania, nóg, łokci, a wszystko to w stylu boogie-woogie. Już przez ponad 40 lat podróżuje po całym świecie sprawiając ludziom przyjemność swoimi występami.

Jakub Konieczko – harmonijkarz, wokalista, autor muzyki na co dzień mieszkający w Częstochowie. Od ponad 15 lat gra na harmonijkach ustnych (diatonicznych i chromatycznej). Pobierał naukę gry na harmonijce ustnej od najlepszych pedagogów muzycznych w Polsce, jak również w Europie m.in. od J.J Milteau, Grega „Zlapa” Szlapczyńskiego oraz Bartosza Łęczyckiego. Jest założycielem i liderem zespołu Forsal. Największy wpływ na niego mieli tacy artyści jak Little Walter, B.B. King oraz Stevie Wonder i to oni spowodowali, że bardzo szybko zaczął interesować się bluesem, swingiem, jazzem tradycyjnym oraz muzyką funky. Grając na harmonijce ustnej inspiruje się grą sekcyjnych instrumentów dętych (trąbka, saksofon, puzon) oraz instrumentów perkusyjnych.

{W razie złej pogody koncert odbędzie się w Klubie Tori, ul. Racławicka 2}

Lokalizacja
Plac Biegańskiego

Wczytuję mapę...