Lokalna akustyka: Koncert Macieja „Świętego” Jankowskiego

Data/Czas
Data - 30/06/2017
19:30 - 20:30


Maciej „Święty” Jankowski to tekściarz, wokalista, gitarzysta i lider zespołu „Paragraf 64”. W ramach cyku „Lokalna akustyka” wystąpi jednak z autorskim, akustycznym projektem: „Maciej Święty Jankowski i Przyjaciele”. W jego skład wchodzą: Marcin Grodzki Martinez (perkusjonalia),Maciej Korzeniewski Kor (klawisze), Przemysław Wosiński Marley (bass), Daria Pacuda (skrzypce), Aneta Zalejska (menadżer).

Muzyka towarzyszyła „Świętemu” od wczesnego dzieciństwa. Pierwszy zespół „SDR” współtworzył już w wieku szkolnym, gdzie grał na gitarze basowej. Późniejsze koleje losu odsunęły go zupełnie od pisania i komponowania. Po wielu latach ponownie sięgnął po gitarę by wyrażać swoje uczucia. Swój muzyczny przekaz buduje na trudnych doświadczeniach, dzięki czemu  jest on pełen szczerości i nie znającej kompromisów prawdy. Trudno wobec tej muzyki pozostać obojętnym.

Jako lider zespołu „Paragraf 64” był wielokrotnie zapraszany do udziału w festiwalach muzycznych, między innymi „34 Piknik Counrty&Folk” w Mrągowie oraz brał udział w programach radiowych i telewizji. Ostatnie sukcesy zespołu to I miejsce podczas Przeglądu Sztuki Więziennej w Wojkowicach „Blues zza krat”, I miejsce w I Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Więziennej „Dźwięki Wolności” i I miejsce podczas XXV Przeglądu Sztuki Więziennej w Sztumie.

 

fot. archiwum zespołu

Lokalizacja
Szafa Gra

Wczytuję mapę...