Michał Walczak zaprasza: koncert The Likaons Group

Data/Czas
Data - 18/05/2017
19:00 - 20:00


Michał Walczak zaprasza na koncert The Likaons Group, w składzie:

Sebastian Janik (saksofon) – Absolwent Szkoły Muzycznej II st. w Częstochowie, obecnie student 5-go roku Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej, udzielający się w wielu projektach artystycznych jako muzyk sesyjny na terenie całego kraju. Styl jego improwizacji jest wypadkową wielu gatunków muzycznych, takich jak bebop, hard bop, free jazz, fusion, blues, rock, funk, soul. Współpracował m.in z Teatrem im. Adama Mickiewicza w Częstochowie jak również takimi artystami jak: Marcin Pospieszalski, Mateusz Pospieszalski, Zbigniew Wodecki, Frank Parker, Kasia Kowalska, Izabela Trojanowska, Olek Klepacz, Muniek Staszczyk, Kasia Moś, Michał Gasz, Ana Andrzejewska, Mateusz Ziółko.

Wojciech Zalewski – Gitarzysta, kompozytor, aranżer. Ukończył studia na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej na Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Założyciel grupy Pneumonia, współzałożyciel zespołów Stir, Far Away, Frankalland i The Likaons Group z którą zdobył I nagrodę na Spotkaniach Muzyków Jazzowych Południowej Polski w Rudnikach w 2016 roku. Na tymże festiwalu otrzymał również nagrodę specjalną dla najlepszego gitarzysty. Obecnie w trakcie prac nad debiutanckim albumem zespołu Frankalland.

Marcin „Pożar” Pożarlik (gitara basowa)  – Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Częstochowie w klasie kontrabasu. Ukończył Akademie Jana Długosza w Częstochowie na wydziale Edukacji Artystycznej. Swoje inspiracje muzyczne czerpie z takich wzorów jak: Abraham Laboriel, Anthony Jackson, Alain Caron, Jaco Pastorius, Stanley Clark. Na co dzień współpracuje z zespołem Formacja Nieżywych Schabuff. Współpracował z Justyną Steczkowską, Andrzejem Sikorowskim, Zbigniewem Wodeckim oraz Kayah.

Paweł Śmieciuch – Perkusista,swobodnie poruszający się w różnych gatunkach muzycznych. Koncertował z wieloma muzykami w kraju i za granicą. Student 5-go roku Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej. Inspiracje czerpie od takich muzyków jak: Jojo Mayer, Ralph Peterson, Mark Guiliana, John Bonham, Tony Williams, Buddy Rich. Jest laureatem nagrody muzycznej „Fryderyk”, którą to w 2003 roku zdobył z zespołem „Frontside”

Fot. Krzysztof Świtalski

{W razie złej pogody koncert odbędzie się w Klubie Tori, ul. Racławicka 2}

Lokalizacja
Plac Biegańskiego

Wczytuję mapę...