Michał Walczak Zaprasza koncert WALCZAK/LAMCH/PARKER TRIO

Data/Czas
Data - 23/08/2018
19:00


(w razie złej pogody wydarzenie odbędzie się w Klubie Tori. ul. Racławicka 2)

Zespół założył MICHAŁ WALCZAK, gitarzysta, kompozytor i aranżer. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Laureat Festiwali Jazz Juniors w Krakowie i warszawskiego Guitar City. Stypendysta Prezydenta Miasta Częstochowy. Autor muzyki dla Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie, Kompozytor piosenek do tekstów Andrzeja Kalinina, Roberta Dorosławskiego, Jana Wołka Współpracował m. in. z Arkiem Skolikiem, Jose Torresem, Bernardem Maselim, Pawłem Tomaszewskim, Olkiem Klepaczem, Krystyną Prońko, The Film Harmony Orchestra. Koncertuje również jako stały akompaniator Piotra Machalicy.Założyciel i jeden z liderów zespołu BlackBird.

FRANK PARKER JR. – perkusja. Urodził się w Chicago ale jego korzenie sięgają Jamajki, co częściowo „usprawiedliwia” jego nieprzeciętny talent muzyczny. W latach 90. uczęszczał do Western Illinois University, gdzie grał w Jazz Studio Orchestra. Stworzył wówczas dwa autorskie nagrania: Jazz At the Crossroad (1992) i The Third Degree (1994), z których jedno było nominowane do nagrody Grammy. Koncertował na całym świecie. Lista muzyków jazzowych, z którymi współpracował jest niezmiernie długa i znajdują się na niej prawdziwe sławy, m.in.: Patricia Barber, Kurt Elling, Nicholas Payton, Joe Lovano, Marcus Belgrave, Kevin Mohogany, Jon Hendricks, Bob Sheppard, Herbie Mann and John Murphy. Współtworzył także zespoły takich gwiazd jak m.in: John Patitucci, Benny Carter, Freddie Hubbard, Jon Faddis, Randy Brecker, Roy Hargrove, Arturo Sandoval, Bob Sheppard, Chris Potter czy Michał Urbaniak.

MARCIN LAMCH – kontrabas. Absolwent Liceum Muzycznego w Częstochowie. To obecnie jeden
z najlepszych polskich kontrabasistów jazzowych, który równie doskonale gra na gitarze basowej. Współpracował
z Wojciechem Konikiewiczem w zespole Tribute To Miles Orchestra, z grupami: Chromosomos, Marcin Tubis Trio, Coherence Quartet. Obecnie współpracuje na stałe ze Stanisławem Soyką, a także z Januszem YANINĄ Iwańskim w formacji YANINA FREE WAVE.

 

Lokalizacja
Plac Biegańskiego

Wczytuję mapę...