Miejska Galeria Sztuki wspólne tworzenie instalacji z SETIS GROUP

Data/Czas
Data - 27/05/2018
15:00


Artystyczny projekt interaktywny przygotowany w ramach akcji Aleje tu się dzieje przez nieformalną grupą Setis Group zrzeszającą absolwentów Zespołu Szkół Plastycznych im. Jacka Malczewskiego. Projekt obejmuje działania artystów – tworzenie na oczach widzów artystycznego znaku tłumaczącego znaczenie słowa galeria, zaproszenie do interakcji adresowane do przypadkowych przechodniów, obserwatorów, mieszkańców miasta oraz filmową dokumentację akcji i wywiadów z widzami pytanymi o ich rozumienie słowa GALERIA.

Jak deklarują młodzi artyści: „Naszą ideą jest powrót człowieka do przeżywania, odbioru sztuki w życiu codziennym i pohamowanie powszechnego zjawiska istnienia mas. Dając możliwość poszukiwania własnej tożsamości i odnajdywania poczucia wartości przez doznania estetyczne chcemy zwrócić uwagę na słowo GALERIA i obudzić u ludzi zainteresowanie i szacunek dla sztuki. Słowo GALERIA winno być rozumiane jako dom wolności i wypowiedzi artystycznej
w różnych odmianach formy i estetyki. Słowa: GALERIA i SZTUKA nie mogą stać się oksymoronem.”

Akcja zrealizowana zostanie w czterech częściach. Podczas pierwszego spotkania Setis Group wykona na oczach widzów gigantyczny pędzel jako symbol akcji i jednocześnie główny element późniejszej instalacji, która na koniec projektu umieszczona zostanie na fasadzie budynku MGS. Kolejne działania planowane są na: 3, 10 i 17 czerwca 2018.

Lokalizacja
przed Miejską Galerią Sztuki

Wczytuję mapę...