Muzyczny Punkt Spotkań Jarosława Woszczyny. Emilia Hamerlik i Dariusz Jaros z tematami filmowymi.

Data/Czas
Data - 30/06/2019
18:00


DARIUSZ JAROS pianista, kompozytor, aranżer, pedagog, animator kultury. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Pedagogicznej na kierunku: wychowanie muzyczne oraz Szkoły Muzycznej II st. w Zielonej Górze.

Przygodę ze sceną muzyczną rozpoczął na studiach w „zielonogórskim zagłębiu kabaretowym” współpracując m.in. z kabaretami „Jurki”, „Ciach”, „Miłe twarze”, „Kabaret EK”. Współpracował z Władysławem Sikorą, twórcą legendarnego kabaretu „Potem” tworząc piosenki i aranżacje do autorskich tekstów.

Jest laureatem I nagrody na Ogólnopolskim Festiwalu „Paka” w Krakowie (1994), Grand Prix Piosenki Studenckiej (1997)

Otrzymał wyróżnienie i Grand Prix w konkursie kompozytorskim na piosenkę dla dzieci i młodzieży na Międzynarodowym Konkursie Piosenki Dziecięcej w Koninie (2013, 2014).

W 2017 piosenka autorstwa Dariusza Jarosa i Anny Ozner pt.”To co w duszy gra” dostała się do dziesiątki propozycji polskich piosenek na tegoroczną edycję Festiwalu Dziecięcej Eurowizji.

Na stałe współpracuje z Tadeuszem Szarwarynem autorem tekstów piosenek i również kompozytorem, tworząc ogólnopolską ofertę dydaktyczną dla dzieci, młodzieży i nauczycieli.

Brał udział w waznych projektach znanych twórców m.in. „Tańczące Eurydyki” z Piotrem Rubikiem, (2005-2007), „A wszystko to Ty” z piosenkami Marka Grechuty z Jerzym Satanowskim. Od 2009 roku współpracuje z orkiestra ALEX-BAND Aleksandra Maliszewskiego

z którą regularnie wystepuje na Międzynarodowym Festiwalu Krajów Nadbałtyckich „Baltic Song Festival” w Karlsham w Szwecji a także bierze udział w karnawałowych programach galowych, akompaniując solistom estrady szwajcarskiej w Zurichu.

Aktywność D.Jarosa na polu muzyki, widoczna jest głównie na teranie Świdnicy i Dolnego Śląska, ale jest znany również w kraju i poza jego granicami, gdzie występował m.in. w Niemczech, Szwajcarii, Szwecji, na Białorusi i we Włoszech.

W Częstochowie słyszeliśmy już kilka autorskich projektów D.Jarosa m.in z piosenkami A.Osieckiej i Cz. Niemena,

Emilia Hamerlik jest studentką akademii muzycznej w Bydgoszczy na kierunkach: wokalistyka jazzowa i prowadzenie zespołów jazzowych i muzyki estradowej.

Jest laureatką wielu konkursów, m.in. Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu „Hoffer Superhit Dziadowo”; I miejsce Międzynarodowego Konkursu HOPE w Katowicach;

III miejsce Konkursu Piosenki „Pamiętajmy o Osieckiej” Warszawa itd.

Miała przyjemność uczyć się od takich artystów polskiej estrady, jak: Majka Jeżowska (również na jej płytę „Czarodzieje Uśmiechu” nagrała utwór z Tomkiem Szczepanikiem z zespołu Pectus),

Grażyna Łobaszewska, Maria Sadowska,

Dorota Miśkiewicz, Janusz Szrom, Alicja Majewska, Michał Grymuza, Jerzy Satanowski, Jakub Lubowicz, Włodzimierz Korcz czy aktualnie Joanna Zagdańska.

Lokalizacja
Plac Biegańskiego

Wczytuję mapę...