Muzyczny Punkt Spotkań Jarosława Woszczyny koncert KRYSTYNA NOWAK, ARKADIUSZ DOŁĘGA, IRENEUSZ MICZKA, GRAŻYNA GRINER

Data/Czas
Data - 09/08/2018
19:00


(w razie złej pogody koncert odbędzie się w Klubie Tori. ul. Racławicka 2)

Jarosław Woszczyna oraz zaproszeni przez niego goście postanowili oddać hołd Bogusławowi Kaczyńskiemu wybitnemu krytykowi muzycznemu, prezenterowi, animatorowi, dziennikarzowi i twórcy radiowo-telewizyjnemu. Niestrudzonemu propagatorowi i wielbicielowi muzyki operowej i operetkowej, erudycie i człowiekowi wysokiej kultury, posiadającemu niezwykłą wiedze muzyczną, niezrównanemu gawędziarzowi który bez końca potrafił opowiadać o muzyce, jej twórcach i wykonawcach w sobie jedynie właściwy, niepowtarzalny przy tym jakże ciekawy sposób.
Tak sie składa, że uczestnicy tego koncertu, (z jednym wyjątkiem) mieli okazję osobiście poznać i współpracować z nieżyjącym już niestety promotorem a zarazem ekspertem w dziedzinie opery i operetki. Wielokrotnie byli zapraszani do udziału w imprezach firmowanych przez Bogusława Kaczyńskiego.
„W pamięci zarówno naszej, wykonawców jak i zawsze licznie zgromadzonej publiczności pozostaną zorganizowane przez niego wydarzenia muzyczne, gdzie często gwiazdą była jego ulubiona artystka Grażyna Brodzińska. Dzieki Panu Bogusławowi regularnie spotykaliśmy się na festiwalach w Łańcucie czy Krynicy, których był założycielem i wieloletnim dyrektorem, a także na koncertach i galach organizowanych w najbardziej renomowanych salach koncertowych w naszym kraju m.in w Sali Filharmonii Narodowej, Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie czy w Teatrze Roma któremu również przez wiele lat dyrektorował…”
W pełni zasłużone honorowe miejsce w kulturze naszego kraju, jakie zajmował Bogusław Kaczyński, po jego odejściu pozostaje puste i chyba nieprędko ktoś je zajmie.

Wykonawcami koncertu MPSJW w dniu 09.08.2018r będą:

Krystyna Nowak sopran
Ireneusz Miczka baryton
Arkadiusz Dołęga tenor
Grażyna Griner akompaniament

Krystyna Nowak – sopran, od 2011r solistka w Operze Nova w Bydgoszczy. Wszechstronnie utalentowana, piękna częstochowianka. Pomimo młodego wieku w swym dorobku ma wiele ról scenicznych m.in:
Papagena- W. A. Mozart „Czarodziejski flet”
Gianetta- G. Donizetti „Napój miłosny”
Frasquita- G. Bizet „Carmen”
Annina- G. Verdi “Traviata”
Anna- G. Verdi “Nabucco”
Ilona-I. Kálmán „Hrabina Marica”
partia sopranowa – F. Mendelssohn- Bartholdy „Sen nocy letniej”
Musetta- G. Puccini „La Boheme”
Nastka w „Księżniczce czardasza”
Gilda w „Rigoletcie”
partia sopranowa w „Stabat Mater” K.Szymanowskiego
Zuzanna w „Weselu Figara”

Ireneusz Miczka – śpiewak operowy, baryton, organista, pedagog. Absolwent Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach na Wydziale Wokalno-Aktorskim. Laureat wielu nagród na konkursach wokalnych w kraju poza granicami. Od 2002r związany ze sceną Gliwickiego Teatru Muzycznego na której zadebiutował partią Figara w Cyruliku sewilskim G. Rossiniego. W teatrze tym występował w spektaklach operowych, operetkowych i musicalowych.Współpracuje też z Operą Wrocławską i Operą Śląską w Bytomiu. Jako solista związany był z Zespołem Śpiewaków Miasta Katowice „Camerata Silesia”. Wykonuje również repertuar rozrywkowy, koncertował z Ireną Santor a także koncertuje z pianistami – Czesławem Majewskim i Januszem Tylmanem.

Arkadiusz Dołęga – aktor, wokalista, reżyser, pedagog. Absolwent Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach, wieloletni solista Operetki Śląskiej w Gliwicach, później GTM.
Odtwórca ponad stu ról i partii wokalnych na polskich scenach teatralnych. Arkadiusza oglądać mogliśmy na deskach GTM m.in w „Hallo Dolly”, „Kwiat Hawai”, „Foot Loose”, „Anna Karenina”.

Grażyna Griner – pianistka, akompaniator, teoretyk muzyki, pedagog. Absolwentka Wydziału Kompozycji i Teorii Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Katowicach. Od 1976 była zatrudniona w Państwowej Operze Śląskiej w Bytomiu. Pracowała w Operetce Śląskiej w Gliwicach a następnie w Teatrze Muzycznym gdzie pełniła funkcję kierownika wokalnego współuczestnicząc w przygotowaniach i realizacjach przedstawień. Na scenie towarzyszyła między innymi Wandzie Polańskiej, Grażynie Brodzińskiej, Stanisławowi Ptakowi. Współpracuje z wieloma artystami teatrów muzycznych, opery i operetki biorąc udział w licznych realizacjach przedstawień muzycznych.

 

Lokalizacja
Plac Biegańskiego

Wczytuję mapę...