Piąty Dźwięk Tygodnia: koncert AmperA

Data/Czas
Data - 17/08/2018
19:00


AmperA to czterech indywidualistów tworzących zespół od 2012r. Zespół powstał z inicjatywy gitarzystów (Rafała Ociepy i Marcina Dawidowskiego), którzy wcześniej przez wiele lat grali prawdziwie ciężkie dźwięki. Po wielu latach mocnego grania zapragnęli w życiu odrobiny melancholii i spokoju. Na jednym z przeglądów młodych kapel w Częstochowie zespół spotkał Mateusza Nienartowicza oraz Kubę Bociągę. Powstał wtedy pomysł połączenia sił w akustycznym projekcie. Kolejne próby i koncerty pokazywały, że jest to droga, którą może podążać zespół AmperA. Ostatecznie w skład zespołu wchodzą: wokalista (Jakub Bociąga), dwóch gitarzystów (Marcin Dawidowski i Rafał Ociepa) oraz perkusjonalista (Mateusz Nienartowicz).
Muzyka Ampery to połączenie różnych stylów i inspiracji muzycznych przedstawiona w akustycznych aranżacjach, z domieszką lekkiego pazura gitary elektrycznej. Zespół nie ogranicza się do tworzenia w jednym, sprecyzowanym stylu muzycznym. Utwory Ampery czerpią z rocka, bluesa, reggae, country, muzyki pop i nie tylko.  Doświadczenie muzyczne gitarzystów sprawia, że aranżacje są przemyślane i dopracowane, szczególnie pod kątem akustycznego grania. Instrumenty perkusyjne wnoszą wiele do warstwy rytmicznej muzyki, ale nie zagłuszają tego co Amperę cechuje najmocniej, czyli przekazu jaki kryje się w piosenkach. Teksty często nawiązują do podróży i życiowych doświadczeń wokalisty, który od wielu lat podróżuje i zwiedził już ponad 60 krajów na całym globie. Są to opowieści o miłości, tęsknocie za podróżą i odległymi krajami oraz o przyjaźniach i relacjach z ludźmi na całym świecie.
AmperA od 2012 r. gra na różnych scenach i dla różnej publiczności kilkadziesiąt  koncertów rocznie, zawsze dopasowując się do miejsca i grupy słuchaczy. Zespół pokazywał się niejednokrotnie u boku różnych znanych wykonawców polskiej sceny muzycznej. Elastyczność grupy sprawia, że AmperA w każdych warunkach czuje się komfortowo, co z kolei sprawia, że słuchacze zawsze dobrze wspominają koncerty.
W swoim dorobku AmperA ma dwie płyty : „Trip” oraz „4Strony” skupiająca najlepszy dotychczasowy dorobek grupy. Grupa nagrała także płytę live oraz jest w trakcie wydania płyty winylowej z najnowszymi utworami. Oprócz płyty zespół zrealizował także trzy teledyski. Również w tym wypadku zastosowano niecodzienne i nietuzinkowe rozwiązania. Teledysk do „Hej, to ja” został nagrany w komorze bezechowej krakowskiej AGH i jest poprzeplatany fragmentami reportaży telewizyjnych. Obraz został zrealizowany przez docenianego reżysera Pawła Maślonę i utalentowanego operatora Cezarego Stoleckiego. Klip do „Mojej identyfikacji” to animacja poklatkowa złożona z setek zdjęć połączonych w jeden obraz przez Natalię Krawczuk z łódzkiej filmówki. Z kolei najnowszy dorobek w postaci teledysku do „Chudego” to animowana kreskówka narysowana przez studentkę Martę Frączak.
Można być zawsze pewnym, że AmperA gra „na żywo”. Niekłamana, naturalna energia sceniczna jest atrakcyjnym kąskiem dla słuchaczy, którzy preferują dźwięki prawdziwych instrumentów oraz żywych gardeł. Grupa zachęca wszystkich miłośników dobrego grania do śledzenia jej poczynań scenicznych, oraz ma nadzieję, że wniesie sporo pozytywnych emocji w otaczającą nas wszystkich rzeczywistość.

Lokalizacja
Cafe Belg

Wczytuję mapę...