Prezentacja grupy „Garnizon Fortecy Częstochowskiej”

Data/Czas
Data - 04/07/2017
18:00 - 19:30


Grupa rekonstrukcyjna Garnizon Fortecy Częstochowskiej zaczynała, około 4 lata temu, jako kolektyw czterech żołnierzy. Dziś jest to ekipa licząca ponad 50 osób, która za cel obrała sobie jak najwierniejsze odtworzenie ekwipunku i musztry gemajnów stacjonujących na fortecy okalającej Jasną Górę. Ale Garnizon to nie tylko żołnierze, w jego ramach prężnie działa również sekcja cywilna – odtwarzająca markietanki, podróżników oraz szlachtę.
W Częstochowie grupa znana jest głównie z przygotowywanego rokrocznie XVIII-wiecznego Pikniku w Parku im. Stanisława Staszica. Można ich zobaczyć również jako ozdobę obchodów świąt 11 listopada czy 15 sierpnia. Natomiast dzięki udziałowi w licznych rekonstrukcjach i pokazach organizowanych nie tylko w Polsce, ale i w Niemczech, Rosji, Czechach, Anglii i Francji, Garnizon stał się rozpoznawalny w całej Europie.

Podczas spotkania z częstochowskimi rekonstruktorami, w ramach akcji „Aleje – tu się dzieje!”, będzie można zobaczyć pokaz XVIII wiecznej musztry, dowiedzieć się czegoś o ekwipunku żołnierskim i cywilnym z tego okresu oraz bardziej szczegółowo poznać działalności Garnizonu Fortecy Częstochowskiej.

Lokalizacja
Odwach

Wczytuję mapę...