Uwaga! Z przyczyn niezależnych od organizatorów, koncert zostaje przeniesiony do Cafe&Restaurant Dobry Rok. „Lubie kiedy kobieta…” pod takim tytułem odbędzie się ostatni w tym roku Muzyczny Punkt Spotkań Jarosława Woszczyny. Na scenie przy LO im. H. Sienkiewicza wystąpi Dariusz Koszałka ze swoim autorskim programem. Towarzyszyć mu będzie kwartet smyczkowym. Podczas koncertu posłuchamy również akordeonisty Daniela Lisa. Tradycyjnie zachęcamy do przesyłania muzycznych dedykacji dla bliskich!
Pomiędzy miłością a śmiercią spełnia się nasz los i każdy prędzej czy później zadaje sobie te same pytania. Poezja miłosna jest świadectwem chwili przemijającej, pragnień i niespełnień, zwątpień i nadziei. Projekt Lubię, kiedy kobieta… zawiera wiersze trzech wybitnych poetów polskiego neoromantyzmu: Kazimierza Przerwy – Tetmajera, Bolesława Leśmiana i Leopolda Staffa. Kompozytorem muzyki do wierszy jest Darek Koszałka, który wykonuje je przy akompaniamencie fortepianu oraz kwartetu smyczkowego.
Muzycy:
Darek Koszałka – wokal, fortepian,
Anna Alicja Smolińska – skrzypce,
Krzysztof Kaczmarczyk – skrzypce,
Izabela Cieślińska – altówka,
Joanna Zub – wiolonczela
Lista utworów:
Kazimierz Przerwa – Tetmajer:
Ja kiedy usta…
Lubię, kiedy kobieta…
„Dla rymu” cz. I,II, III, IV, V
Bolesław Leśmian:
Ja tu stoję za drzwiami…
Schadzka spóźniona
Zmierzch bezpowrotny
Leopold Staff:
Twoje złote włosy
List z jesieni
Kto miłość zna
Tak już jest – sł. muz. Darek Koszałka
Jeszcze raz przytul mnie – sł. muz. Darek Koszałka
Jak na lotni – sł. muz. Darek Koszałka
Nie ma takich miejsc – sł. muz. Darek Koszałka
Daniel Lis – absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Był stypendystą Ministra Kultury i Sztuki w latach 1997/98 i 1999/2000. Występował jako solista i kameralista w Polsce, Austrii, Szwajcarii, Holandii, Bułgarii, Chinach oraz na Węgrzech i Słowacji. Był gościem wielu prestiżowych festiwali muzycznych, takich jak: Warszawska Jesień, Kwartet Śląski i jego goście, Gwiazdy Promują, Alkagran, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Akordeonowej w Przemyślu i wielu innych. Dokonał szeregu nagrań dla radia i telewizji. Jest laureatem wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych m.in. I miejsca na: Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Fürstenfeld w kategorii zespołów kameralnych (Austria, 2000), Ogólnopolskim Konkursie Akordeonowym Alkagran im. A. Krzanowskiego w Czechowicach-Dziedzicach (2000), VIII Przemyskim Festiwalu Muzyki Akordeonowej w kategorii zespołów kameralnych (1998), Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Reinach (Szwajcaria, 1997), VI Przemyskim Festiwalu Muzyki Akordeonowej (1996), IV Przemyskim Festiwalu Muzyki Akordeonowej (1994), V Sanockich Spotkaniach Akordeonowych (1992) oraz II miejsca na Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Assenovgrad (Bułgaria, 1998), a także III miejsca na Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym „Coupe Mondiale” w Nijmegen (Holandia 1998). Obecnie pracuje w Katedrze Akordeonu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.
1.M. Larcange – Polka d’Enfer
2.R. Galliano – La Valse a Margaux
3.R. Galliano – Tea for Toots
4. C. Thomain – Notes Vagabondes
MUZYCZNY PUNKT SPOTKAŃ to mini scena, na której spotykać się będą różne gatunki muzyczne oraz ciekawi wykonawcy. Na kolejnych koncertach zabrzmi m. in. jazz, pop, folk, muzyka autorska, muzyka poważna. JAROSŁAW WOSZCZYNA, pomysłodawca i gospodarz czwartkowych spotkań, zaprasza swoich grających i śpiewających przyjaciół do podzielenia się swoją muzyką ze wszystkimi, którzy znajdą się od 18.00 do 20.00 w tej okolicy.
Muzyczny Punkt Spotkań to również zaproszenie do wspólnej zabawy, polegające na bezpłatnym zamawianiu i dedykowaniu utworów znajdujących się w repertuarze wykonawców danego koncertu. Każdy, kto ma ochotę zadedykować bliskim jeden z utworów koncertowych (czwartkowy repertuar poniżej) może wysłać maila z informacją, dla kogo i jaką piosenkę wybrał, na adres: aleje@czestochowa.pl (w tytule maila prosimy o wpisanie słowa KONCERT). Termin zgłoszeń internetowych mija w przeddzień koncertu. Dedykacje będzie można również zamawiać przed i w trakcie występu (tylko pomiędzy utworami). Wstęp na koncert jest wolny.
Inspiracją do zorganizowania takich spotkań była chęć muzycznego ożywienia przestrzeni Alei NMP i zaproszenia wszystkich do obcowania z dźwiękami, których nie często można posłuchać nie kupując biletów na imprezy w klubach czy salach koncertowych. Każde spotkanie będzie inne, zarówno pod względem repertuaru, wykonawców, jak i instrumentarium. Na koncertach nie zabraknie oczywiście saksofonów gospodarza, Jarosława Woszczyny.
Źródło: Materiał prasowy organizatora
Miejsce: Aleja Najświętszej Maryi Panyy, przy LO im. H. Sienkiewicza
godz. 18.00