W niedzielę 19 lipca w III Alei NMP będziemy mogli wysłuchać koncertu Duetu Wokalnego. Katarzyna Mirowska oraz Karolina Sambor-Kobiałka przeniosą nas w przestrzeń z pogranicza jazzu i niezdefiniowanej konwencji.
Karolina Sambor – Kobiałka – sopran, ukończyła z wyróżnieniem wokalistykę w Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie śpiewu solowego prof. M. Krzyńskiej oraz prof. H. Rejmer. Od roku 2007 do 2009 była studentką Istitutio Musicale „Acille Peri” – Reggio nell’Emilia we Włoszech w klasie śpiewu solowego u Maestra Mauro Trombetty oraz Rosy Ricciotti. Koncertuje w kraju i za granicą: Włochy, Niemcy, Austria, Czechy, Wielka Brytania, Francja, Szwajcaria. Obecnie związana jest z Operą Kameralną w Warszawie oraz Zespołem Śpiewaków Miasta Katowice „Camerata Silesia”.
Katarzyna Mirowska – wokalistka z pogranicza jazzu i niezdefiniowanej konwencji, autorka muzyki i tekstów, absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu na Wydziale Teorii Muzyki oraz Akademii Muzycznej w Poznaniu na Wydziale Wokalistyki Jazzowej.
Zwyciężczyni XXXII Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych w Zamościu (2005), finalistka 5 Międzynarodowych Zmagań Jazzowych (Szczecin 2006), znalazła się w gronie 10 finalistów koncertu „Debiuty” podczas 45 KFPP w Opolu (2008). W roku 2005 wspólnie z gitarzystą Aleksandrem Mrożkiem wystąpiła i zaśpiewała w filmie Wiesława Saniewskiego pt. „Bezmiar sprawiedliwości”.
W 2013 r. ukazał się jej debiutancki album „liquid Love” (Luna Music), której współkompozytorem, aranżerem i producentem jest Robert Jarmużek.
Liderka, pomysłodawczyni i współwykonawca wielu projektów jazzowych (m.in.: „Vocal Chopin”, „The true story of Jacob Gershowitz”, „A’postrophe Quartet plays Kilar”), przez lata współpracowała z żeńskim wokalnym kwartetem jazzowym The Sound Office oraz funkowym zespołem The Crackers Band, z którymi występowała w całej Europie goszcząc na festiwalach takich jak: JazzFest Brno, Praga Jazz Festival, Jazztage Dresden, Koszyce Jazz Festival, Jazz Bez Lviw, Jazz Spring w Częstochowie, Jazz nad Odrą, Wrocławski Festiwal Jazzowy, Jazz w Muzeum, Złota Tarka, Pomorska Jesień Jazzowa, Międzynarodowe Spotkania Wokalistów Jazzowych w Zamościu, Hildener Jazztage, Muse Festival w Selzee, Voice Mania w Wiedniu, Festiwale Jazzowe w Koblenz i Gladbeck.
Obecnie głównie koncertuje z własnymi zespołami, prezentując materiał z debiutanckiej płyty oraz program poświęcony nowoczesnemu ujęciu kompozycji Georga Gershwina („The true story of Jacob Gershowitz”) i innych znamienitych standardów jazzowych.
Oprócz solowej działalności koncertowej jest cenionym sidemanem, często bierze udział w sesjach nagraniowych i koncertach telewizyjnych. Jest także szanowanym pedagogiem, pracuje z wokalistami i aktorami, prowadzi warsztaty muzyczne, na co dzień jest związana z Wrocławską Szkołą Jazzu i Muzyki Rozrywkowej we Wrocławiu, gdzie prowadzi klasę wokalną.
Foto: Grzegorz Rajter
Godz. 18.15 – 19.15
Miejsce: III Aleja Najświętszej Maryi Panny – przy fontannie „Dziewczynka z gołębiami”