14 czerwca w III Alei Najświętszej Maryi Panny z cyklu „Aleje – tu się dzieje”, będziemy mogli wysłuchać koncertu kwartetu puzonowego „Cracov Slide Project” w którego skład wchodzą studenci klasy puzonu dra hab. Zdzisława Stolarczyka Akademii Muzycznej w Krakowie.
Marlena Skoczylas – pochodząca z niewielkiej miejscowości Panki, swoją przygodę z puzonem rozpoczęła w częstochowskiej szkole muzycznej pod okiem wspaniałego nauczyciela Łukasza Gwoździa. Od tamtej pory puzon stał się pasją i nieodłącznym elementem życia, które wypełnia wszelkie luki i daje dużo szczęścia i zadowolenia.
Wojciech Prokopowicz – grę na puzonie rozpoczął stosunkowo wcześnie, w wieku 7 lat w szkole muzycznej w Szczecinku skąd oczywiście pochodzi. Stało się to za sprawą bogatych korzeni muzycznych oraz muzycznej tradycji panującej w zakamarkach domowego ogniska. Wojciech jest nie tylko zwolennikiem puzonu, ale również tytanem pracy, dzięki czemu jest laureatem wielu prestiżowych nagród.
Justyna Chmielek – rozpoczęła przygodę muzyczną ze skrzypcami w ręku, jednak miłość do orkiestry dętej od pierwszego wejrzenia skłoniła ją ku sztuce puzonowej. Rozpoczęła grę na tym instrumencie w krakowskiej szkole muzycznej i do dzisiaj kontynuuje na akademii. Ponadto jest dyrygentem i nauczycielem, bo jej powołanie to krzewienie sztuki muzycznej i ukazywanie młodym adeptom piękna i dobrodziejstw płynących z muzykowania.
Jan Szymański – bardzo zdolny, pochodzący z Torunia puzonista. Tam rozpoczął grę na puzonie i póki nie przyjechał do Krakowa trudnił się grą na tenorowym puzonie. Na studiach zmienił nieco profesje i pomimo, że tak blisko, to jednak nieco inaczej – rozpoczął naukę gry na puzonie basowym. Dzięki temu jest teraz jednym z lepszych puzonistów basowych młodego pokolenia w Polsce, a w owym składzie pełni role najważniejszego „elementu”.
Repertuar jest bardzo zróżnicowany, gramy muzykę bardzo zróżnicowana, od renesansu, poprzez barok, klasykę, romantyzm po współczesność, a także oczywiście wszelkie rodzaje muzyki rozrywkowej, dzięki czemu odbiorcami naszych koncertów może być każdy potencjalny słuchacz. Pomimo względnej monotonności w składzie, zróżnicowanie brzmienia jakim charakteryzuje się owy instrument sprawia, iż skład ten potrafi zabrzmieć nie gorzej niż pełnowymiarowa orkiestra dęta.
Godz. 18.15 – 19.15
Miejsce: III Aleja Najświętszej Maryi Panny – przy fontannie „Dziewczynka z gołębiami”