Alternatywa Między Ścianami TEATR SATYRY ZIELONA MRÓWA „Niech się miota złość na cię, czyli mówcie prawdę bajki i satyry rzetelne”

Data/Czas
Data - 30/05/2018
20:00


(w razie złej pogody spektakl odbędzie się w OPK Gaude Mater, ul. Dąbrowskiego 1)

 

Spektakl Teatru Satyry Zielona Mrówa „Niech się miota złość na cię, czyli mówcie prawdę bajki i satyry rzetelne” oparty na bajkach i satyrach Ignacego Krasickiego, demaskuje ludzkie przywary w sposób komiczny acz dosadny. Teksty oświeceniowego „moralisty” zostały zainscenizowane szeregiem ruchomych obrazów, które tworzą, krótsze lub dłuższe etiudy.
Utrzymana w kolorystyce epoki, cukierkowa – mdła scenografia kontrastuje z wyrazistymi charakterami (raczej charakterkami), napawa obrzydzeniem do salonowej obłudy, głupoty. Muzyka, jako integralna część spektaklu, dynamizuje akcję, określa postacie, które silniej oddziałują na współczesnego odbiorcę. Dodając do tego kostiumy nawiązujące do epoki, a także sceny inspirowane komedią dell arte, tworzy się nam obraz plastycznego spektaklu, dzięki któremu trudne teksty, pisane staropolszczyzną stają się bardziej zrozumiałe i czytelne.
I cóż z tego, że teksty powstały w XVIII ? Język staropolski , ale treść, jakże zaskakująco aktualna.

Lokalizacja
Scena między Ratuszem i Odwachem

Wczytuję mapę...