Granie na Bieganie w gry planszowe

Data/Czas
Data - 03/08/2019
13:00 - 18:00


Od pewnego czasu możemy obserwować, jak gry planszowe wracają na salony. Z roku na rok robią się coraz bardziej popularne, coraz ciekawsze i coraz bardziej oryginalne. Dawno już wyrosły z fazy prostego rzucania kostką i przesuwania pionków. Dziś wymagają od graczy przemyślanych strategii, uwodzą rozbudowanymi fabułami oraz zaskakują formą. Przede wszystkim jednak stały się niezwykle popularnym pretekstem do towarzyskich spotkań i to nie tylko w gronie najbliższych przyjaciół. Po raz pierwszy w ramach akcji „Aleje, tu się dzieje!” zaplanowano granie w gry planszowe w plenerze. W cieniu drzew czekać będzie na wszystkich chętnych wypożyczalnia gier. Na miejscu organizatorzy chętnie polecą najciekawsze tytuły i wytłumaczą zasady.

Zgrywus zajmuje się organizacją i animacją różnego rodzaju wydarzeń z grami planszowymi. Przede wszystkim jest to organizowany od prawie 7 lat Festiwal Gier Planszowych Twierdza odbywający się w Częstochowie. Poza Twierdzą były to również mniejsze eventy, t.j: nocne granie podczas Nocy Kulturalnej, wieczory gier w knajpkach, warsztaty z grami dla kolonii, rozgrywki podczas dni miasta, itp.
Dysponujemy dużą wypożyczalnią gier liczącą obecnie około 400 tytułów. Można w niej znaleźć gry o najróżniejszej tematyce odpowiednie dla młodszych i starszych graczy o różnym stopniu zaawansowania. Każdy zainteresowany tematyką gier planszowych może znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.
Podczas naszych spotkań chętnie tłumaczymy zasady mniej obytym w tematyce uczestnikom.
Podczas Grania na Bieganie zapewnimy wypożyczalnię pełną gier przede wszystkim dla rodzin z dziećmi, ale grupa geeków również znajdzie pozycje przeznaczone dla nich.

Lokalizacja
Plac Biegańskiego

Wczytuję mapę...