Michał Walczak Zaprasza koncert „COFFEE&CIGARETTES”

Data/Czas
Data - 09/08/2019
20:00 - 21:00


Na gitarze zagra Michał Walczak, na trąbce Paweł Surman. 
Będą to autorskie utwory i standardy na nowo odczytane przez muzyków. Zagrają dość refleksyjnie i lirycznie, choć mocniejszych akcentów nie braknie.

MICHAŁ WALCZAK, gitarzysta, kompozytor i aranżer. Założyciel i jeden 
z liderów zespołu BlackBird. Lider Walczak/Lamch/Parker Trio. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Laureat Festiwali Jazz Juniors w Krakowie i warszawskiego Guitar City. Stypendysta Prezydenta Miasta Częstochowy. Autor muzyki dla Teatru
im. Adama Mickiewicza w Częstochowie, Kompozytor piosenek do tekstów Andrzeja Kalinina, Roberta Dorosławskiego, Jana Wołka Współpracował
m. in. z Arkiem Skolikiem, Jose Torresem, Bernardem Maselim, Pawłem Tomaszewskim, Olkiem Klepaczem, Krystyną Prońko, The Film Harmony Orchestra. Koncertuje również jako stały akompaniator Piotra Machalicy.

PAWEŁ SURMAN – trębacz, kompozytor. W 2012 roku ukończył Państwową Szkołę Muzyczną w Częstochowie. Jest studentem Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie trąbki Piotra Wojtasika. Członek zespołu BlackBird. Współpracował z Pawłem Tomaszewskim, Bernardem Maselim, Marcinem Pospieszalskim, Erickiem Allenem i Frankiem Parkerem.
Jako muzyk sesyjny uczestniczył w wielu projektach scenicznych i sesjach nagraniowych współpracując z między innymi Andrzejem Grabowskim, Mietkiem Szcześniakiem, Piotrem Machalicą. W 2011r. został finalistą grupy junior na międzynarodowym konkursie 4th Azoty Jazz Contest. W 2015 roku na tym samym festiwalu zdobył Grand Prix wraz z zespołem Soundmeck oraz wyróżnienie w kategorii Open na Novum Jazz Festiwal 2015 w Łomży.

Lokalizacja
Plac Biegańskiego

Wczytuję mapę...