Alternatywa Między Ścianami: spektakl „Scenariusz” Teatr Przedmieście

Data/Czas
Data - 10/05/2017
20:00 - 21:00


Pierwszym gościem „Alternatywy Między Ścianami” będzie w tym roku Teatr Przedmieście z Rzeszowa. Zapraszamy na wyjątkowo przewrotny spektakl o apokalipsie.

„Scenariusz” to słodko-gorzka opowieść o odwiecznej grze, jaka rozgrywa się pomiędzy dobrem a złem. Po wielkiej zagładzie ludzkości dwie zagadkowe „postaci” spotykają się, aby na nowo zbudować swój świat, napisać nowy scenariusz. Na różne sposoby rozważają alternatywną wersję Stworzenia snując domysły, co by było, gdyby to nie Ewa, a Adam zerwał rajskie jabłko. Inteligentne i dowcipne dialogi przenikają się z zaskakująco trafnymi refleksjami na temat niezgłębionej natury człowieka.
Publiczność zostaje niejako zaproszona na scenę, aby uczestniczyć w przewrotnym pojedynku, jaki toczy się w teatralnej przestrzeni. Widz staje się uczestnikiem gry, przy czym nie ma pojęcia, w którym kierunku się ona potoczy. Sztuka stawia niewygodne pytania, burzy spokój, powoduje zamęt w naszym uporządkowanym świecie. Z pozoru niewinna miniatura sceniczna staje się na naszych oczach współczesnym moralitetem, ale może też być opowieścią o walce toczącej się w nas samych.

Autor: Piotr Bies
Reżyseria: Aneta Adamska
Występują: Paweł Sroka, Maciej Szukała
Muzyka: Jakub Adamski

{W razie złej pogody spektakl odbędzie się w OPK Gaude Mater, ul. Dąbrowskiego 1}

Lokalizacja
Scena między Ratuszem i Odwachem

Wczytuję mapę...