Alternatywa między ścianami. Teatr Persyflaż / „Za kulisami” /

Data/Czas
Data - 30/05/2019
20:00 - 21:00


Szef zespołu: Robert Kaczorowski

Scenariusz: Zespół na podstawie opowiadań Antoniego Czechowa

Anton Czechow – opowiadania – w przekład opowiadań: Maria Mongirdowa

Jadwiga Dmochowska, Aleksander Wat, Jerzy Wyszomirski

Oniegin –fragmenty poematu Eugeniusz Oniegin Aleksandra Puszkina – tłum. Leo Belmont, Księgarnia G. Gebethnera i Spółki, Kraków 1902.

Wiersz Bułata Okudżawy „Ballada o głupcach” – tłum. Andrzej Bianusz

Za kulisami” to pierwszy spektakl, jaki został zrealizowany przez teatr. Inspiracją do jego powstania stały się opowiadania Antoniego Czechowa.

Opowiada o losach trójki prowincjonalnych aktorów ówczesnej Rosji, przyjaciół?, którzy tworzą objazdowy teatr, wędrowną trupę. Ten groteskowy obraz widziany oczami twórców teatru Persyflaż, przedstawia nam bohaterów w ich codziennym, poza scenicznym życiu. Tłem ich emocji, słabości, intryg i pragnień jest ni mniej, ni więcej tylko garderoba, w której zdejmując kostiumy i zmywając sceniczne maski, obnażają nam swoje bardzo interesujące charakterki. Całość spektaklu dopełnia muzyka i piosenki, do których wykorzystano fragmenty poematu Aleksandra Puszkina „Eugeniusz Oniegin”.

Informacje o zespole:

Chcąc spróbować swoich sił w nieco innej formie wypowiedzi, najstarsi wychowankowie Teatru Satyry Zielona Mrówa, działający w Bursie Szkół Artystycznych w Lublinie założyli w marcu 2018 roku Teatr Persyflaż. Nie zmienia to jednak faktu, że są nadal czynnie działającymi twórcami Zielonej Mrówy

Lokalizacja
Scena między Ratuszem i Odwachem

Wczytuję mapę...