Jazz Tradycyjny koncert „7A BLUES”

Data/Czas
Data - 16/08/2019
20:00 - 21:00


W połowie  sierpnia w ramach projektu „Aleje tu się dzieje’  usłyszymy na Placu im.W.Biegańskiego w Częstochowie grupę 7A Blues.

Sami muzycy o swojej artystycznej działalności mówią w następujący sposób „Robimy to co kochamy, muzyka jest naszą ucieczką od szarej egzystencji.”

Skład zespołu wykrystalizował się w 2010 roku. Grają w nim ludzie o rożnych charakterach, różnych profesjach i różnej filozofii życiowej. Spoiwem jest pokora wobec wielkich bluesa, rocka i jazzu oraz radość tworzenia.
Mimo zawartej w nazwie deklaracji, zespół nie gra bluesowych coverów, wymyka się definicjom, najbliższa muzykom 7 A jest formuła “okolice bluesa” lub “post-blues”.
Na harmonijce ustnej gra Piotr Nieora, na gitarze basowej Tomek Ujma, gitarzystami są Marcin Dawidowski ( Makle Kfuckle, AMPERA) , za bębnami siedzi Wiesław Sławuta (Grupa J-D), Andrzej Kuśnierczyk (Judith’s Dream, Grupa J-D, Magiczny Orator, Jedyne Takie Trio, Hasterband) jest wokalistą, autorem tekstów i kompozytorem.
Na repertuar składają się wyłącznie własne kompozycje z zespołową aranżacją.
Nazwa formacji pochodzi od numeru posesji przy jednej z częstochowskich ulic, gdzie odbywają się (w każdą niedzielę) próby.

Lokalizacja
Plac Biegańskiego

Wczytuję mapę...