Literackie spotkanie z Pawłem Majką

Data/Czas
Data - 05/06/2017
19:00 - 20:30


W czerwcu gościem literackiego Odwachu będzie Paweł Majka, krakowski autor opowiadań i powieści fantastycznych.

Debiutował w „Świecie Młodych” w 1987 roku, kolejne opowiadanie opublikował blisko dwadzieścia lat później, w 2006 roku, w antologii „Tempus Fugit” wydanej przez Fabrykę Słów. Swoją krótką prozę i artykuły publikował w czasopismach: „Nowa Fantastyka”, „Science Fiction, Fantasy i Horror”, „Fantasy & Science Fiction” (edycja polska), „Czas Fantastyki” oraz licznych antologiach i internetowych magazynach.

Ma na swoim koncie 6 powieści: postapokaliptyczną „Dzielnice Obiecaną” (pierwszą polską powieść z uniwersum „Metro 2033”) i jej kontynuację „Człowieka Obiecanego”, utrzymany w podobnych klimatach „Berserk”, space operę „Niebieskie pastwiska”, a także „Pokój światów” i „Wojna przestrzeni” tworzące niezwykle barwny i eklektyczny cykl „Mitoświat”.

Dwukrotnie otrzymał Nagrodę Literacką im. Jerzego Żuławskiego. W 2015r. za powieść „Pokój światów” oraz rok później za powieść „Niebiańskie pastwiska”. Za opowiadanie „Grewolucja” opublikowane w „Nowej Fantastyce” został nominowany do Nagrody im. Janusza A. Zajdla za rok 2013. W 2015r. nominację w kategorii powieść otrzymał za „Pokój światów”.

fot. KUKLOK

Lokalizacja
Odwach

Wczytuję mapę...