Literackie spotkanie: Audiobook Live z Krzysztofem Gosztyłą

Data/Czas
Data - 17/07/2017
19:00 - 20:30


Świat miłośników książek opanowała ostatnio prawdziwa gorączka audiobooków. Słuchamy ich w samochodach, podczas spacerów, rowerowych wypraw czy odpoczywając w domu. Dzięki nim jesteśmy na bieżąco z literackimi nowościami oraz nadrabiamy klasykę. Audiobooki uwielbiają wszyscy, od najmłodszych po seniorów.

W tym roku podczas literackich poniedziałków, w ramach projektu „Aleje – tu się dzieje”, chcemy bliżej przyjrzeć się temu fenomenowi. Naszymi gośćmi będą aktorzy i lektorzy, zaangażowani w produkcje audiobooków. Będziemy z nimi rozmawiać o specyfice pracy nad audiobookami, o tym czy koniecznie muszą się zmieniać w rozbudowane słuchowiska i czy w jakikolwiek sposób zagrażają klasycznej, papierowej książce. Przede wszystkim jednak będzie to okazja, by posłuchać próbek „audiobooków” na żywo.

Lipcowym gościem spotkania ze znaczkiem „Audiobook Live” będzie Krzysztof Gosztyła. Popularny aktor filmowy, telewizyjny i teatralny. Pracował w warszawskich teatrach: Dramatycznym, Narodowym, Polskim. Od 2000 roku jest aktorem Teatru Ateneum. Współpracuje również z Teatrem TV i Teatrem Polskiego Radia. W 2006 roku otrzymał prestiżową nagrodę ZŁOTY MIKROFON, za „mistrzowską interpretację prozy i poezji w Teatrze Polskiego Radia”. Ma na koncie wiele audiobooków, czytał między innymi prozę Umberto Eco, Andrzeja Sapkowskiego, Franka Herberta, Jacka Dukaja czy Stiega Larssona.

[fot. Bartek Warzecha]

Lokalizacja
Odwach

Wczytuję mapę...