Literackie spotkanie: Audiobook Live z Mariuszem Bonaszewskim

Data/Czas
Data - 29/05/2017
19:00 - 20:00


Świat miłośników książek opanowała ostatnio prawdziwa gorączka audiobooków. Słuchamy ich w samochodach, podczas spacerów, rowerowych wypraw czy odpoczywając w domu. Dzięki nim jesteśmy na bieżąco z literackimi nowościami oraz nadrabiamy klasykę. Audiobooki uwielbiają wszyscy, od najmłodszych po seniorów.

W tym roku podczas literackich poniedziałków, w ramach projektu „Aleje – tu się dzieje”, chcemy bliżej przyjrzeć się temu fenomenowi. Naszymi gośćmi będą aktorzy i lektorzy, zaangażowani w produkcje audiobooków. Będziemy z nimi rozmawiać o specyfice pracy nad audiobookami, o tym czy koniecznie muszą się zmieniać w rozbudowane słuchowiska i czy w jakikolwiek sposób zagrażają klasycznej, papierowej książce. Przede wszystkim jednak będzie to okazja, by posłuchać próbek „audiobooków” na żywo.

Pierwszym gościem spotkania ze znaczkiem „Audiobook Live” będzie Mariusz Bonaszewski.

Mariusz Bonaszewski – polski aktor teatralny, filmowy, telewizyjny, dubbingowy i radiowy. Absolwent I LO w Słupsku i PWST w Warszawie. Pierwsze kroki na scenie stawiał w Słupskim Teatrze Dramatycznym, gdzie trafił zaraz po ukończeniu liceum. Współpracował z Teatrem Dramatycznym i Teatrem Rozmaitości w Warszawie, w Teatrem Polskim we Wrocławiu oraz Teatrem Wybrzeże w Gdańsku. Od 1997 roku w zespole Teatru Narodowego.

Dwukrotny zdobywca Nagrody im. Aleksandra Zelwerowicza za role Witolda II w „Błądzeniu” wg Gombrowicza (2004) i Lucyfera/Bukarego/Adwokata w „Sprawie” (2012). Za role w „Sprawie” otrzymał również Feliksa Warszawskiego za najlepszą rolę męską sezonu 2011/2012. Laureat m.in. nagrody Kaliskich Spotkań Teatralnych (1996), nagród Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru TVP „Dwa teatry” (2005, 2008, 2011) – w tym Grand Prix za rolę w spektaklu „Getsemani” (2012).

Miłośnikom audiobooków dał się poznać jako lektor czytający powieści m.in. Jo Nesbo, Remigiusza Mroza, A.G. Riddle, Stefana Ahnhema, czy Umberto Eco.

Lokalizacja
Odwach

Wczytuję mapę...