Michał Walczak zaprasza: koncert Paweł Kamiński Quartet

Data/Czas
Data - 22/06/2017
19:00 - 20:00


Paweł Kamiński Quartet to zespół składający się z absolwentów Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, założony w 2015 roku z inicjatywy saksofonisty Pawła Kamińskiego. Na repertuar grupy składają się kompozycje autorskie oraz znane standardy jazzowe w nowych, ciekawych opracowaniach. W grze zespołu słychać wpływy różnorodnych nurtów muzyki jazzowej od hardbopu, poprzez fusion aż do współczesnej odsłony muzyki improwizowanej prezentowanej przez takie grupy jak James Farm, Kneebody, czy Bob Reynolds Quartet. W rezultacie wyraźnie słyszalną, spójną charakterystykę prezentowanych kompozycji trudno zakwalifikować do określonego gatunku muzyki. Jedynym słusznym określeniem stylistyki zespołu pozostaje więc szeroko rozumiane pojęcie muzyki improwizowanej. Zespół zdobył III miejsce w konkursie 9th Grupa Azoty Jazz Contest Tarnów w 2016r. oraz nagrodę MKiDN za występ finałowy podczas konkursu 18-tej edycji Bielskiej Zadymki Jazzowej.

Skład:

Paweł Kamiński (saksofon) – uczestnik licznych warsztatów prowadzonych przez gwiazdy światowego jazzu takie jak: Jerry Bergonzi, David Liebman, Eric Marienthal, Rosario Giuliani, Don Braden, Walter Smith III, Wallece Roney, Vincent Mendoza, Alan Wyatt, Joris Teepe, Steve Altenberg oraz wielu innych. Na co dzień współpracuje z Bielskim Centrum Kultury oraz bierze udział w różnego rodzaju projektach w charakterze muzyka sesyjnego.

Adam Jarzmik (pianino) – zdobywca nagród na różnego rodzaju konkursach: III nagroda w IX konkursie kompozytorskim im. Krzysztofa Komedy, nagroda publiczności na II międzynarodowym konkursie na kompozycję jazzową w ramach Silesian Jazz Festival, I miejsce w konkursie na XXIII Spotkaniach Muzyków Jazzowych w Rudnicach wraz z Łukasz Knapik Jazz Group. Na co dzień bierze udział w różnego rodzaju projektach komponując oraz udzielając się jako muzyk sesyjny.

Jędrzej Łaciak (gitara basowa) – uznany za największy talent festiwalu podczas 9th Grupa Azoty Jazz Contest Tarnów 2016. Muzyk sesyjny biorący udział w różnego rodzaju projektach.

Michał Dziewiński (perkusista) – muzyk sesyjny współpracujący między innymi z takimi zespołami jak: Big Band Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, Big Band Małopolski, eM Band, Joachim Krzyk Big Silesian Band, OKSAC, Krzesimir Dębski, Kuba Badach, Krystyna Prońko, Marcin Wyrostek oraz wielu innych. Od dwóch lat realizuje własny projekt z którym przygotowuje się do nagrania autorskiej płyty.

{W razie złej pogody koncert odbędzie się w Klubie Tori, ul. Racławicka 2}

Lokalizacja
Plac Biegańskiego

Wczytuję mapę...