Michał Walczak zaprasza: koncert Walczak/ Lamch/ Parker Trio

Data/Czas
Data - 20/07/2017
19:00 - 20:00


Zespół założył Michał Walczak, gitarzysta, kompozytor i aranżer. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Laureat Festiwali Jazz Juniors w Krakowie i warszawskiego Guitar City. Autor muzyki dla Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie, Kompozytor piosenek do tekstów Andrzeja Kalinina, Roberta Dorosławskiego, Jana Wołka Współpracował m. in. z Arkiem Skolikiem, Jose Torresem, Bernardem Maselim, Pawłem Tomaszewskim, Olkiem Klepaczem, Krystyną Prońko, The Film Harmony Orchestra. Założyciel i jeden z liderów zespołu BlackBird.

Z kolei Frank Parker Jr. urodził się w Chicago ale jego korzenie sięgają Jamajk. W latach 90. uczęszczał do Western Illinois University, gdzie grał w Jazz Studio Orchestra. Stworzył wówczas dwa autorskie nagrania: Jazz At the Crossroad (1992) i The Third Degree (1994), z których jedno było nominowane do nagrody Grammy. Koncertował na całym świecie. Lista muzyków jazzowych, z którymi współpracował jest niezmiernie długa i znajdują się na niej prawdziwe sławy, m.in.: Patricia Barber, Kurt Elling, Nicholas Payton, Joe Lovano, Marcus Belgrave, Kevin Mohogany, Jon Hendricks, Bob Sheppard, Herbie Mann and John Murphy. Współtworzył także zespoły takich gwiazd jak m.in: John Patitucci, Benny Carter, Freddie Hubbard, Jon Faddis, Randy Brecker, Roy Hargrove, Arturo Sandoval, Bob Sheppard, Chris Potter czy Michał Urbaniak.

Skład zespołu zamyka Marcin Lamch. Absolwent Liceum Muzycznego w Częstochowie, obecnie jeden z najlepszych polskich kontrabasistów jazzowych, który równie doskonale gra na gitarze basowej. Współpracował z Wojciechem Konikiewiczem w zespole Tribute To Miles Orchestra, z grupami: Chromosomos, Marcin Tubis Trio, Coherence Quartet. Obecnie współpracuje na stałe ze Stanisławem Soyką, a także z Januszem YANINĄ Iwańskim w formacji YANINA FREE WAVE.

Na koncertach trio Walczak, Lamch, Parker gra własne kompozycje, ale też utwory Johna Scofielda, Pata Metheny i jazzowe standardy.

{W razie złej pogody koncert odbędzie się w Klubie Tori, ul. Racławicka 2}

Lokalizacja
Plac Biegańskiego

Wczytuję mapę...