Muzyczny Punkt Spotkań Jarosława Woszczyny – Duet „Pan Harmonijka” i „Klawiszmajster” oraz wokalistka „Anna Bińczyk”

Data/Czas
Data - 28/07/2019
18:00 - 19:00


Mariusz Piotrowski „Pan Harmonijka”

O sobie pisze: „Harmonijką ustną zafascynowałem się słuchając bluesa, country, folk i utworów muzyki rozrywkowej, mój Ojciec również grał na tym instrumencie”

„Muzyka jest moją wielką pasją i w najtrudniejszych chwilach w życiu stała się najlepszym przyjacielem i terapeutą życiowym, interesuję się nią od dziecka „

Jest laureatem XXVII Ogólnopolskiego Konkursu Gry na harmonijkach Ustnych „HAKAM” 2017 r. w Kamieniu k/Rzeszowa.

Ciągle doskonali swą grę. Pobierał lekcje m.in u Marcina Dyjaka znanego mistrza harmonijki jazzowej jak również na warsztatach muzycznych m.in. u Zygmunta Zgrai i Bartosza Łęczyckiego.

Jako solista bierze udział w różnych projektach muzycznych

Marek Kalaman „Klawiszmajster” Jest absolwentem wydziału Jazzu i Muzyki rozrywkowej katowickiej Akademii Muzycznej z dyplomem licencjata sztuki w specjalności: kompozycja i aranżacja.

Muzyka towarzyszyła mu od najmłodszych lat, w domu zawsze było jej pełno zarówno z bogatej płytoteki rodziców jak i wykonywanej na żywo na pianinie przez Babcię i Mamę.
Zaczął grać w wieku 11 lat, pobierał prywatne lekcje u różnych nauczycieli. Ostatni z nich kompozytor Zenon Kowalowski dostrzegł w młodym uczniu potencjał kompozytorski.

Współpracował z instytucjami kulturalnymi, takimi jak: Fundacja im. Jana Kiepury w Sosnowcu, czy Muzeum Historii Katowic. Był muzykoterapeutą w katowickim Oddziale Leczenia Nerwic, grywał jako pianista w klubach i restauracjach. Pracował w sklepie muzycznym, był też przedsiębiorcą muzycznym.

W sztuce nie znosi kompromisów i ograniczeń, stara się kroczyć swoją drogą, unika gotowych rozwiązań, stawiając na wolność i improwizację. Wiele moich solowych występów to po prostu komponowanie na żywo..

ANNA BIŃCZYK Wokalistka zespołów Live Metro i Elsol. Laureatka i jurorka konkursów wokalnych. Występowała m.in w Piwnicy pod Baranami i na Festiwalu Piosenki w mieście Ourem w Portugalii. Na swym koncie ma m.in pierwsze miejsca w konkursach piosenki poetyckiej im. Haliny Poświatowskiej, Pieśni Patriotycznej oraz Pasyjnej.

Lokalizacja
OPK GAUDE MATER

Wczytuję mapę...