Niedziela z teatrem

Data/Czas
Data - 20/08/2017
14:00 - 21:30


Sezon artystyczny 2016/2017 upłynął w Teatrze im. Adama Mickiewicza pod znakiem świętowania 90 lat istnienia w Częstochowie Stałego Zespołu Aktorskiego. Szczególnym przedłużeniem wydarzeń jubileuszowych stanie się, zaplanowana na 20 sierpnia, Niedziela z Teatrem. Placem Biegańskiego zawładnie wówczas sztuka sceniczna, w różnych formach i odsłonach.
Idea wychodzenia z działaniami artystycznymi poza budynek, w przestrzenie nieoczywiste, przyświeca dyrekcji częstochowskiego Teatru od początku kadencji. Teatromani pamiętają zapewne prezentacje „Piaskownicy” na osiedlach, Skwerze Solidarności, czy też przedstawienia realizowane na teatralnym podwórzu. Z koncepcją tą od kilku lat świetnie koresponduje miejski projekt „Aleje – tu się dzieje!”, w ramach którego na plenerowej scenie między Ratuszem a Odwachem prezentowane są pozycje repertuarowe częstochowskiego Teatru.
Sezon jubileuszowy był inspiracją do mocniejszego zaakcentowania obecności Teatru im. Adama Mickiewicza w przestrzeni miejskiej. Tak zrodził się pomysł zorganizowania Niedzieli z Teatrem, w której program wpisano przedstawienie dla dzieci, spektakl muzyczny dla szerokiego kręgu odbiorców, a także różnorodne działania ukazujące teatr „od kuchni” i promujące Scenę Częstochowską.

Program:
godz. 14.00 – 15.10 – spektakl „Jaś i Małgosia”
godz. 15.10 – 19.30 – zdjęcia z aktorami, animacje dla dzieci, działania promocyjne w „miasteczku teatralnym”
godz. 20.00 – 21.30 – spektakl muzyczny „Pod niebem tego miasta…”

W przypadku bardzo złych warunków pogodowych Teatr zaprasza do swej siedziby, przy ul. Kilińskiego 15 – tu w znacznej części zrealizowany zostanie program imprezy.

[fot. Piotr Dłubak]

Lokalizacja
Plac Biegańskiego

Wczytuję mapę...