Podwieczorek z klasyką koncert duetu gitarowego MAREK ZYSKOWSKI, MATEUSZ MURAWSKI

Data/Czas
Data - 22/07/2018
18:30


(w razie złej pogody koncert odbędzie się w OPK Gaude Mater, ul. Dąbrowskiego 1)

Marek Zyskowski jest absolwentem studiów magisterskich na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, w klasie gitary klasycznej prof. Aliny Gruszki. Jest także absolwentem Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuki Muzycznej na Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie w klasie gitary dr Ewy Jabłczyńskiej. Aktualnie jest nauczycielem gitary w Jasnogórskie Publicznej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I st. w Częstochowie oraz Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Mykanowie. Występował solo oraz w duetach: ze śpiewaczkami Katarzyną Suską-Zagórską oraz Agnieszką Mazur-Rysanow, wiolonczelistą Siergiejem Rysanowem oraz akordeonistą Grzegorzem Rogutem. Jego hobby to muzyka flamenco. Gra na gitarze klasycznej, flamenco, ukulele, gitalele, a także cajonie.
Mateusz Murawski jest absolwentem studiów licencjackich na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, w klasie gitary klasycznej prof. Aliny Gruszki. W Częstochowie ukończył studia magisterskie z Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuki Muzycznej, w klasie gitary dr Ewy Jabłczyńskiej. Aktualnie jest nauczycielem gitary w radomskiej szkole muzycznej. W wolnym czasie gra na gitarze akustycznej, elektrycznej i ukulele. Występował z orkiestrą symfoniczną Akademii Muzycznej w Katowicach, big-bandem Mundana.
Duet pierwszy raz publicznie zagrał w 2014 roku jako soliści z towarzyszeniem orkiestry gitarowej w Katowicach. Koncertowali w Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, w OPK Gaude Mater w Częstochowie i w trio „Where is my teddy ?!” wraz z wokalistką z Agatą Majewską, a także otwierali XVIII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Dawnej im. Mikołaja z Radomia w 2014 r.

Lokalizacja
Skwer przed IV LO IM. H. SIENKIEWICZA

Wczytuję mapę...