Sztuka na żywo – pokaz tworzenia dzieł plastycznych

Data/Czas
Data - 10/06/2017
16:30 - 20:00


W powszechnym wyobrażeniu dzieła sztuki, obrazy rysunki, rzeźby, powstają zawsze w zaciszu pracowni artysty, a do ich tworzenia potrzebna jest spokój i skupienie. Prawda jest jednak inna – sztuka jest częścią życia i z niego się wywodzi, jest wokół nas, a obecność widzów może na artystę zadziałać inspirująco. Dowiodą tego cztery artystki, z których każda specjalizuje się w innej dziedzinie sztuki:
– Agnieszka Mitura-Bagińska zaprezentuje publiczności pokaz tworzenia rzeźby w drewnie z użyciem m.in. piły elektrycznej. Przygotuje też autorską mini-wystawę jednej rzeźby i dwóch płaskich kompozycji rzeźbiarskich

– Martyna Kowalczyk wykona pracę artystyczną w dziedzinie rysunku. Autorka, obserwując plac, będzie wykonywać szkice z natury postaci i zdarzeń. Notatki ze szkicownika wykorzysta w mini komiksie o placu Biegańskiego, tworzonym na oczach publiczności. Będzie można obejrzeć również niewielką wystawę kilku jej prac rysunkowych.

– Malarka Magdalena Kmiecik przygotuje pokaz malowania obrazu na płótnie techniką akrylową oraz autorską mini-wystawę obrazów

– Natalia Talarek-Oswald – przeprowadzi z udziałem widzów pokaz druku grafik z matryc wykonanych techniką suchej igły i druku płaskiego z matryc poliakrylowych. Autorka przygotuje kilka matryc linorytowych przedstawiających znane częstochowskie budynki. Zainteresowane osoby będą mogły własnoręcznie wykonać odbitkę na papierze w formacie pocztówki. Rewers papieru będzie miał układ linii podziału taki jak na karcie pocztowej.

Całe wydarzenie zapowiada się na niezwykły teatr twórczy zbliżający artystę i odbiorcę.

fot. Ł.Kolewiński

Lokalizacja
Plac Biegańskiego

Wczytuję mapę...