Teatr im. A. Mickiewicza spektakl „PIERWSZY RAZ”

Data/Czas
Data - 13/06/2018
20:00


(w razie złej pogody spektakl odbędzie się w IV LO im. H. Sienkiewicza, Aleja NMP 56)

 

„Pierwszy raz” to komedia o uteatralizowanej miłości i erotycznej inicjacji mieszkańców miejskiego blokowiska. Michał Walczak pisze o swojej sztuce, że „oparta jest przede wszystkim na ostrej, tragikomicznej przepychance międzypłciowej, z całym okrucieństwem i humorem wzajemnego niezrozumienia między nowoczesną ONĄ i nowoczesnym ONYM”.
Sztuka Walczaka dotyka sfery życia seksualnego, a raczej wyobrażeń na jego temat kształtowanych przez popularną, młodzieżową prasę. Bohaterami jest para nastolatków, którzy reżyserują swój „pierwszy raz” według wskazówek wziętych z pism typu „Bravo Girl”. A więc musi to być chwila wyjątkowa i pamiętna, on prosto z deszczu, zmoknięty, co daje pretekst do zdjęcia ubrania, ona samotna, drżąca, potrzebuje opieki, obowiązkowe wino, świece i bukiet świeżych kwiatów. Dążenie do perfekcji zmienia się w absurd…(Roman Pawłowski, „Gazeta Wyborcza” nr 67, 2006)

Michał Walczak – rocznik 1979. Jeden z najciekawszych dramaturgów młodego pokolenia. Debiutem dramatopisarskim Walczaka była „Piaskownica”. Kolejne autorskie sztuki to: „Podróż do wnętrza pokoju”, „Kopalnia” „Dziwna rzeka”, „Pierwszy raz”, „Smutna królewna”.
Tomasz Man – dramaturg i reżyser. Współpracował z Teatrami: Rozmaitości, Polskim, Powszechnym w Warszawie; Teatrem Miejskim w Gdyni; Teatrem im. J. Słowackiego w Krakowie; Teatrem Polskim we Wrocławiu. W 2004 r. na częstochowskiej scenie zrealizował „Piaskownicę” Walczaka. Jest autorem dramatów: „Katarakta”, „111″, „Dobrze”.

Obsada: Magda – Teresa Dzielska, Karol – Robert Rutkowski

Reżyseria – Tomasz Man Michał Walczak,

Scenografia – Anetta Piekarska-Man

Lokalizacja
Scena między Ratuszem i Odwachem

Wczytuję mapę...