Warsztaty z ilustratorem TOMASZEM SAMOJLIKIEM

Data/Czas
Data - 03/07/2018
18:00


Chcecie dowiedzieć się, jak stworzyć genialnego bohatera komiksowego, uratować świat i nie spóźnić się na kolację?
Zapraszamy do udziału w warsztatach ilustratorskich z Tomaszem Samojlikiem! Warsztaty dla dzieci w wieku 6 – 13 lat i ich opiekunów.

Wstęp wolny. ZAPISY: astepien@czestochowa.um.gov.pl (liczba miejsc ograniczona!)

Tomasz Samojlik za dnia jest naukowcem, doktorem nauk biologicznych zajmującym się historią przyrodniczą Puszczy Białowieskiej w Instytucie Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk. Nocami zaś pisze i rysuje książki i komiksy, w których stara się połączyć fantastyczne fabuły z dozą wiedzy przyrodniczej, by w ten sposób tłumaczyć specjalistyczną wiedzę naukową na język zrozumiały dla młodszych odbiorców (a przy okazji dobrze się bawić).

Autor wielu nagradzanych książek (seria o żubrze Pompiku, „Wilk Ambaras”, „Nauczę cię pływać, moja wyderko”) i komiksów dla dzieci (m.in. „Ryjówka przeznaczenia”, „Ostatni żubr”, „Bartnik Ignat i skarb puszczy”), a także współautor komiksów „Umarły Las” i „NieUmarły Las”, które współtworzył z Adamem Wajrakiem.

W 2016 roku seria książek o żubrze Pompiku oraz książka „Nauczę cię pływać, moja wyderko” znalazły się na Złotej Liście książek polecanych przez Fundację Cała Polska Czyta Dzieciom.

Lokalizacja
Odwach

Wczytuję mapę...